JAKUB (OKR. BANSKÁ BYSTRICA) – TEPELNÉ ČERPADLO HITACHI – YUTAKI S 11 KW

TISOVEC (OKR. RA) – TEPELNÉ ČERPADLO HITACHI YUTAKI 24 KW

ČÁRY (OKR. SENICA) – TEPELNÉ ČERPADLO ATLANTIC LORIA

PREČÍN – OKR. POVAŽSKÁ BYSTRICA – TEPELNÉ ČERPADLO ATLANTIC LORIA S 10 KW

SENICA – TEPELNÉ ČERPADLO HITACHI YUTAKI COMBI

JAKUB (OKR. BANSKÁ BYSTRICA) – TEPELNÉ ČERPADLO ATLANTIC EXCELLIA 16 KW – STREDNOTEPLOTNÉ / NÍZKOTEPLOTNÉ

SOBLAHOV (OKR. TRENČÍN) – TEPELNÉ ČERPADLO ATLANTIC LORIA S 10 KW

Miesto: Soblahov

HORNÁ – DOLNÁ MARIKOVÁ (OKR. PÚCHOV) – TEPELNÉ ČERPADLO ATLANTIC EXCELLIA 11 KW

NOVÁ BAŇA – TEPELNÉ ČERPADLO HITACHI YUTAKI S COMBI 6 KW – NÍZKOTEPLOTNÉ

NESLUŠA (OKR. MYSUCKÉ NOVÉ MESTO) – TEPELNÉ ČERPADLO ATLANTIC LORIA S

Popis: Tepelné čerpadlo s veľmi nízkou spotrebou v kombinácii s prietokovým zásobníkom

Administratívna budova  TT-Komfort

Objekt: Administratívna budova  TT-Komfort

Miesto: Trnava

Písali o nás: „Po získaní referencií na firmu Syners a príjemnej a rýchlej komunikácii, som bol presvedčený, že si Pavol Synovec so svojimi ľuďmi spraví poctivú robotu. Naozaj to tak bolo.“

Popis: modernizácia administratívnych priestorov

Lokalita: Sídlime na Františkánskej ulici v Trnave

OBYTNÝ KOMPLEX KOLOSEO BRATISLAVA

Objekt: Obytný komplex Koloseo

Miesto: Bratislava

Písali o nás: „Nebolo pre nás ťažké sa rozhodnúť. Výborný prvý dojem, prirodzená komunikácia, odbornosť na prvom mieste, práca na úrovni. Všetko prebehlo tak, ako sme očakávali.“

Popis: Koloseo ponúka moderný a praktický domov pre ľudí, ktorí si vybrali bývanie v metropole a zároveň vyznávajú tradičné hodnoty života v príjemnom prostredí. Súčasťou projektu je oddychová zóna (átrium) s množstvom zelene, lavičiek a hojdačiek pre deti. Bezproblémové parkovanie je zabezpečené na vyše 800 parkovacích miestach v podzemných garážach, ku ktorým je priamy prístup aj z výťahu. Koloseo tvoria štyri samostatné budovy. Obvodový plášť stavby tvorí tehlové murivo so systémovým zateplením. Podobne aj omietka a všetky nátery sú volené tak, aby podporili dobré tepelno-izolačné vlastnosti tehly. Medzibytové steny, ako aj vnútorné priečky v bytoch sú z tehlového muriva. Lokalita situovaný v atraktívnej časti Bratislavy – Nové Mesto. Vďaka svojej polohe je výborne dostupný z neďalekého centra mesta, a pritom ponúka všetky výhody pokojnej mestskej časti.

Lokalita: Bytový komplex je situovaný v atraktívnej časti Bratislavy – Nové Mesto. Vďaka svojej polohe je výborne dostupný z neďalekého centra mesta, a pritom ponúka všetky výhody pokojnej mestskej časti.

Obytný súbor Tri Veže 

Objekt: Obytný súbor Tri Veže 

Miesto: Bratislava

Písali o nás: „Moderné technológie sú dnes štandardom, my sme však chceli priniesť tú najväčšiu kvalitu. Aj preto sme si vybrali firmu Syners s.r.o., ktorá už dlhodobo stabilne zabezpečuje montáže klimatizácií, tepelných čerpadiel a vzduchotechniky. Za odvedenú prácu sa chceme poďakovať.“

Popis: Areál ponúka širokú občiansku vybavenosť, ideálne dopravné spojenie a športové možnosti v blízkom okolí. V blízkosti sa nachádza plaváreň, športová hala či wellness.

Lokalita: Rezidenčný projekt III Veže sa nachádza v obľúbenej Bratislavskej štvrti Nové Mesto, pár minút od centra mesta. 

Južné Mesto Slnečnice

Objekt: Nová bratislavská štvrť – Južné Mesto Slnečnice

Miesto: Bratislava

Písali o nás: „Dôležitou súčasťou nášho projektu je moderná, ekonomická a ekologická technológia. Aj preto sme oslovili firmu Syners, ktorej zástupcovia nám vedeli všetko potrebné zabezpečiť. Noví majitelia sa majú na čo tešiť. Za dobre vykonanú prácu sa vám chceme veľmi pekne poďakovať.“

Popis: Zóna Viladomy ponúka výnimočné riešenie pre tých, ktorí chcú naplno využívať pohodu pokojného bývania v domoch s menším počtom bytov a susedov, pri lese a dunajskej hrádzi, ale zároveň chcú zostať v kontakte s mestom. Objavte bývanie v krásnom komplexe v štýlovej architektúre, pri ktorom sme nezabudli ani na životné prostredie. Všetky stavby sú projektované ako nízkoenergetické, vďaka čomu každoročne ušetríte veľa peňazí.

Lokalita:  južne od mestskej časti Petržalka v Bratislave

3nity Bratislava

Objekt: TTIP – Trnavský priemyselný a technologický park

Miesto: Trnava

Písali o nás: „Ceníme si prístup, priateľskú, no odbornú komunikáciu i do bodky vykonanú prácu. Pavol Synovec a jeho tím sú odborníci v pravom zmysle slova. Budeme odporúčať.“

Popis: Na ploche takmer 29 000 m2 bývalého areálu Technických mesta prebehla od októbra 2009 do februára 2012 rekonštrukcia a modernizácia predmetného areálu, v rámci ktorého boli postavené objekty: Pavilón sofistikovanej výroby a Pavilón výrobných buniek, určených pre inovatívne firmy zaoberajúcich sa sofistikovanou výrobou a ľahkou technologickou výrobou doplnenou o menšie skladové priestory. Výrobno-technologický pavilón obsahujúci najmä priestory výrobnej haly a menších výrobno administratívnych priestorov. Skladový pavilón slúžiaci predovšetkým pre skladové potreby firiem. Skladovo – logistický pavilón obsahuje priestory najmä na výrobné a skladové účely. Celkovo je v TTIP – Trnava Industrial Park Trnava k dispozícií 7 479, 4 m2 špičkových nebytových priestorov pre podnikateľské účely. Vnútro-areálové komunikácie, ako aj ostatné inžinierske siete, prešli kompletnou výmenou a modernizáciou, prostredníctvom ktorej sa dosiahla zvýšená bezpečnosť a bezporuchovosť. V rámci areálu je podnikateľským subjektom k dispozícií 1500 m2 parkovacích plôch. Celý park je nepretržite monitorovaný kamerovým systémom a strážnou službou. V administratívno výrobných priestoroch je zabezpečená recepčná služba.

Lokalita: areál bývalých Technických služieb mesta Trnava

Obytný súbor Rozadol

Objekt: Obytný súbor Rozadol

Miesto: Bratislava

Písali o nás: „Potrebovali sme spoľahlivého partnera na montáž klimatizácií, preto sme sa po pozitívnych referenciách rozhodli osloviť firmu Syners s.r.o. Spolupráca i montáže prebiehali hladko, určite odporúčame.“

Popis: Obytný súbor Rozadol je v Metskej časti Ružinov, ktoré je súčasťou širšieho centra Bratislavy. Charakterizuje ju zmiešaná vybavenosť s prevahou bytovej zástavby. Súbor je polyfunkčným komplexom. Priestorovou dominantou je 21 podlažný vežový objekt, ktorý je identifikačným znakom celého obytného súboru Rozadol. Navonok a naopak, svojou expozíciou, umožňuje zo svojich interiérov veľmi atraktívne priehľady na širší mestský i prírodný horizont. Horizontálne je objekt členený na dva základné pásy vnútroblokových priestorov. Južný pás je sústavou intímnych obytných dvorov so zeleňou a detskými ihriskami. Nad ním je pás verejne prístupných vnútroblokových priestorov, členených na menšie mestské priestory špecifickej atmosféry. Myšlienku oživenia týchto priestorov podporuje aj diagonálne vedená pešia trasa, ktorá môže byť i prirodzenou skracujúcou trajektóriou medzi Ružovou dolinou a Bajkalskou ulicou. Štruktúra umožňuje orientáciu väčšiny bytov na dve strany s priečnym prevetrávaním. Dispozície bytov sú voľné, bez obmedzujúcich vnútorných stien. Jednoúrovňové byty využívajú hrebeňovú štruktúru zástavby, mezonety ukončujú súvislý blok do Trenčianskej ul. Všetky objekty sú bezbariérovo prístupné z úrovne chodníka, vnútrobloku i podzemnej halovej garáže a spĺňajú tak i stanovenia o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzeniu schopnosťou pohybu a orientácie. Objekty sú realizované ako monolitické stenovo-skeletové sústavy s modulovou osnovou 7,5 metra, predchádzajúcou až do základovej dosky. Uvedený rozpon je optimálny ako na odstavovanie osobných vozidiel v suteréne, tak na voľnú dispozíciu bytov, administratívy a obchodov. 

Lokalita: Priestorovou dominantou celého komplexu je nepochybne 21-podlažná obytná veža situovaná na priesečníku vizuálnych osí Ružovej doliny – identifikačný znak celého obytného súboru Rozadol. Originalitou tejto obytnej veže je určite bazén umiestnený na najvyššom podlaží s pekným výhľadom na Bratislavu.

Horná Trnávka – tepelné čerpadlo Panasonic

Objekt: Rodinný dom

Miesto: Horná Trnávka - okres Žiar nad Hronom

Popis: 

Firemná budova – Bratislava

Objekt: Firemný objekt

Miesto: Firemný objekt

Popis: Strednoteplotné tepelné čerpadlo – vykurovanie radiátormi + podlahové kúrenie – dve teplotné zóny

Bánska Štiavnica

Objekt: Rodinný dom

Miesto: Bánska Štiavnica

Popis:

Rodinny dom - Bratislava Lamač

Objekt: Rodinný dom

Miesto: Bratislava, časť Lamač

Popis: Stredoteplotné tepelné čerpadlo Atlantic Excellia 16 kW. Odovzdávacie vykurovacie teleso sú pôvodné liatinové radiátory + Externý zásobník 300 l. Tepelným čerpadlom sme nahradili pôvodný atmosferický plynový kotol.

3nity Bratislava

Objekt: 3nity

Miesto: Bratislava

Písali o nás: „Tešila nás spolupráca so spoločnosťou Syners, ktorí majú so vzduchotechnikou bohaté skúsenosti a zabezpečujú nielen montáž, ale aj servis. Všetko prebehlo tak, ako bolo dohodnuté.“

Popis: 3nity – polyfunkčný komplex, ktorého dominantou sú 3 výškové moderné budovy s komfortnými bytmi vám prináša možnosti na jedinečné bývanie. Nachádza sa v centre mesta a je obklopený parkovou zeleňou. Luxusné byty v novom centre pozornosti poskytujú atraktívne bývanie so všetkými kvalitami života na jednom mieste. Priamo v budovách môžete využívať reštaurácie, kaviarne, obchody, wellness, bazény, squashové ihrisko, fitness a solárium, atď. K dispozícii sú aj administratívne priestory a bohatý výber značkových obchodov vrátane supermarketu. Na jednom mieste tak nájdete všetko, čo potrebujete k spokojnému životu – exkluzívne možnosti na bývanie, profesionálny život, absolútne pohodlie, nákupy aj relax.

Lokalita: Komplex sa nachádza na Plynárenskej ulici v Bratislave, v lokalite Mlynské Nivy, pozdĺžne s Prievozskou ulicou. Lokalita, ktorá sa doteraz profilovala ako moderná administratívno-obchodná štvrť, je určená prijatím nového územného plánu Bratislavy v najbližších rokoch na významný rozvoj. Vynikajúcu polohu umocňuje aj blízkosť starého centra mesta.

Rodinny dom – Hatne

Objekt: Rodinný dom

Miesto: Hatné

Popis: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, vykurovanie podlahovým kúrením.

Tepelné čerpadlá

Efektívne čerpanie tepla do domácností

Tepelné čerpadlo ponúka výrazné úspory pri vykurovaní a ohreve vody a to bez následkov na životné prostredie. Obľuba tepelných čerpadiel neustále rastie, hlavne vďaka komfortu vykurovania a úsporách v rodinnom rozpočte.

Vo firme Syners sa zameriavame na profesionálnu montáž, predaj a servis tepelných čerpadiel všetkých popredných svetových značiek. Druhou oblasťou našich služieb sú klimatizácie.

Naše montážne tímy vykonali montáže stoviek tepelných čerpadiel pre rodinné domy, byty, kancelárie aj priemyselné a komerčné stavby po celom Slovenskom.

S otázkou výberu, vhodným umiestnením, nastavením a kompletné montážou nás neváhajte kontaktovať.

Medzi najžiadanejšie tepelné čerpadlá patrí:

Ako funguje tepelné čerpadlo

Zariadenie, ktoré odoberá teplo vonkajšiemu vzduchu a pomocou vnútorných jednotiek ho distribuuje do príslušných miestností (princíp klimatizácie s reverznou funkciou).

Tepelné čerpadlo funguje štandardne v rozmedzí vonkajších teplôt od -20 do +35 až 40 stupňov vonkajšej teploty.

Pre prípad extrémne nízkych vonkajších teplôt nie je potrebné obstarávať ďalší zdroj tepla, pretože vnútorná jednotka je  vybavená výkonným elektrickým dohrevom.

Tepelné čerpadlo funguje aj v obrátenom režime – v prípade potreby je teda možné ním vodu v letnom období aj chladiť.

Veľmi nízke náklady na vykurovanie a prípravu úžitkovej vody – sú zhruba tretinové.

Ako vyzerá naša práca – referencie

Pozrite sa na viac referencií tepelných čerpadiel.

Návratnosť investície do tepelného čerpadla

Investícia má rýchlu návratnosť, a to aj pri rekonštrukcii, kde sa musí zrušiť existujúca kotolňa.

Návratnosť je veľmi individuálna nakoľko ceny energií sa menia, ceny technológii sa menia, možnosť využitia dotácie a každá nehnuteľnosť má svoje špecifiká. Avšak pri novostavbe vieme odhadnúť návratnosť 3 až 7 rokov.

Domácnosti tiež majú lacnejšiu sadzbu elektrickej energie – v priemere o polovicu lacnejšiu prevádzku.

Nevýhodou môže byť vyššie vstupné investície na obstaranie tepelného čerpadla.

Nemusíte sa báť prílišného hluku, moderné tepelné čerpadlá majú tichú prevádzku a sú vhodné pre všetky typy nehnuteľností.

Typy podľa zdroja vstupnej energie: zem/voda (novostavby) , voda/voda (s dostatkom studničnej vody) a vzduch/voda (pri rekonštrukciách vykurovacích jednotiek a novostavieb).

Tepelné čerpadlá vzduch/vzduch

Systém vzduch/vzduch ohrieva vnútorný vzduch priamo, bez sprostredkovania vykurovacieho systému, a vďaka tomu dosahuje vyšší vykurovacieho faktoru v porovnaní s ostatnými tepelnými čerpadlami.

Čerpadlo typu vzduch/vzduch pracuje tak, že odoberá teplo z vonkajšieho prostredia (vzduchu) a ohrieva vzduch vo vnútri vykurovaného objektu. Prakticky sa jedná o obrátený chod klimatizácie.

Tepelné čerpadlá vzduch/voda

Tepelné čerpadlá vzduch/voda využívajú tepelnú energiu z vonkajšieho vzduchu, vo vykurovacom okruhu odovzdávajú energiu vode a šetrí tým náklady na vykurovanie. Systém vzduch/voda nepotrebuje k svojej prevádzke žiadne vrty alebo zemné kolektory, stačí len priestor pre inštaláciu jeho jednotky.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda je označované ako najvhodnejší typ pre klimatické podmienky na Slovensku.

Tepelné čerpadlá zem/voda vrt

Tepelné čerpadlo typu zem/voda – vrt odoberá energiu (teplo) z hĺbky pod povrchom zeme.

Pri inštalácii tohto typu tepelného čerpadla je nutné zhotoviť hlbinný vrt, z ktorého bude odoberaná energie krajiny. Vo vrte je umiestnený výmenník tepla, naplnený nemrznúcou zmesou, ktorý prenáša teplo medzi zemou a tepelným čerpadlom.

Tepelné čerpadlá zem/voda plošný kolektor

Tepelné čerpadlá zem/voda s plošným kolektorom využívajú energiu uloženú v horných vrstvách zeminy. Tepelné čerpadlo tak odoberá teplo napr. z plochy vašej záhrady. Táto tepelná energia je odoberaná pomocou horizontálneho plošného kolektoru

Nezáväzná cenová ponuka

Riešite stavbu domu a radi by ste si urobili prípravu pre tepelné čepadlo? Neváhajte a pošlite nám nezáväznú dopyt. Radi vám poradíme a vytvoríme cenovú ponuku zadarmo aj prípadné zameranie na mieste.

Vypracujeme vám cenovú kalkuláciu zadarmo.

Ozveme sa vám do 48 hodín.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

One comment

  1. Dobrý deň, prosím o cen.ponuku vhodného t.č. pre starší rod. dom, vykur. plocha cca 65m2, zateplený, radiátory, tepelný spád 35÷50st. pri vonk. teplotách do -10st., bez TUV, len vykurovanie, náhrada za atmosférický plyn kotol (ročná spotreba cca 1300m3) limit pre vnútornú jednotku šírka 45-47 cm max., poprosím aj info o možnostiach dotácie.
    Ďakujem.

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *